משכנתא הפוכה​

להפוך את הנכס למזומנים

מה זו משכנתא הפוכה, בבסיס זהו רעיון די פשוט, אם בלקיחת משכנתא מקבלים הלוואה עבור הנכס, זה נעשה גם כאן, כאשר כאן זה הפוך- משעבדים נכס ומקבלים הלוואה. וכאן בניגוד למשכנתא רגילה מדובר בהלוואה שמקבלים לכל מטרה, אך זוהי הלוואה שאינה מוגבלת בזמן ולא צריך להחזיר אותה כל חודש בתשלום חודשי. לא צריך לעשות ביטוח חיים, כפי שעושים במשכנתא רגילה, ואין גם בדיקה של אופן ההכנסה שלכם בכל חודש, כי כאמור אין החזרים שוטפים ולכן ההכנסה שלכם לא מעניינת. זה אמנם נשמע אידיאלי ומפתה, לקבל הלוואה בלי החזרים, אבל יש לזה גם חסרונות רבים.

משכנתא הפוכה היתרונות והחסרונות

אחד החסרונות הבולטים הקיימים במצב של משכנתא הפוכה, הוא שבעוד במשכנתא רגילה מתחילים לקבל בעלות על הנכס וערך המשכנתא יורד, במשכנתא הפוכה ערך המשכנתא רק הולך וגדל, ומשלמים ריבית על ריבית. היתרון הגדול של המשכנתא הזו הוא אמנם ביכולת להפוך את הנכס הגדול שיש לכם למזומנים, אך לעומת זאת החיסרון הגדול הוא שכמו כל הלוואה יש גם על המשכנתא הזו ריבית, והיא אפילו גבוהה יותר מהריבית על משכנתא רגילה. החיסרון הנוסף – הוא שהריבית במשכנתא הפוכה היא גם בהגדרה גבוהה הרבה יותר יותר מאשר ולעומת הריביות במשכנתאות רגילות. לכן כמלווים אתם לוקחים במשכנתאות כאלו סיכונים כלכליים הרבה יותר גדולים מאשר במשכנתא רגילה שהיא יציבה יותר ולא מאפשרת סיכונים, זה קורה כי במשכנתא הפוכה אין ממש תאריך פירעון מוגדר, וכאמור אין החזרים חודשיים שוטפים, ולעומת זאת יש יותר חשיפה למחירי הדירות, כל זאת מבלי לבדוק את יכולת ההחזר או את יכולת ההכנסה של הלווים שלוקחים את המשכנתא הזו.

משכנתאות הפוכות למי שזקוק למימון מיידי

משכנתא הפוכה שמטרתה בעצם היא לחיות על חשבון הנכס, זה הפך דווקא לדרך מאוד מקובלת, למשל עבור אנשים שזקוקים לכסף ולמימון מיידי וזה הרבה פעמים עדיף מאשר למכור את הבית, זה עדיף גם על לקיחה של הלוואות אחרות, גם בגלל הריבית וגם בגלל אופן ההחזרים החודשיים, ויתרון נוסף שחשוב להדגיש הוא שבעלי ההלוואה הם עדיין בעלי הבית והם ממשיכים לחיות בבית כך שזהו גם יתרון חשוב.

מאמרים נוספים

בלוג

מיחזור משכנתא​

להתאים את המשכנתא לתנאים כאשר מחליטים לקנות דירה ועושים זאת בעזרת מימון מהבנק ובעזרת משכנתא, לרוב מדובר על זוגות צעירים שלוקחים משכנתא והתחייבות ליותר מעשרים

קרא עוד »
בלוג

יועץ משכנתא פרטי

לדעת הכל על המשכנתא כידוע לקיחת משכנתא אינה דבר פשוט של מה בכך, כי בסופו של דבר מדובר הוא בסכומי כסף רבים שיש לשלם מדי

קרא עוד »
בלוג

לקיחת משכנתא​

סכום כסף גדול אין ספק כי לקיחת משכנתא היא מהצעדים הכלכליים החשובים והמשפיעים ביותר כל אדם ששואף לרכוש דירה. אחרי הכל מדובר לא רק בסכום

קרא עוד »

רוצה לקבל החלטה נכונה?

לשיחה עם מקצוען שידאג לך

התחלת שיחה
דברו איתנו
היי, האם נכנסת לתהליך של רכישת דירה?
דילוג לתוכן