מחיר למשתכן

להקל על היכולת לרכוש דירה

כתכנית ממשלתית המיועדת להקל על היכולת הקשה ברכישת דירה בארץ, תוכננה תכנית בשם מחיר למשתכן על מנת למצוא פיתרון למחירי הדירות הגבוהים בישראל, כאשר המטרה היא להוריד בסופו של דבר את מחירי הדירות הגבוהים שהופכים עבור רבים את משימת קניית הדירה בארץ למשימה כמעט בלתי אפשרית.

מחיר למשתכן דירות מוזלות לציבור

זו שאיפה של כל אדם פרטי ובוודאי למשפחה לרכוש דירה, אך עם האפשרות לעשות זאת בתנאים שפויים והגיוניים יחסית, כאשר אפשר יהיה לשלם משכנתא במשכורת ממוצעת בישראל. אולם עם השנים מחירי הדירות בישראל רק עלו באחוזים עצומים ואילו השכר הממוצע כמעט לא השתנה ואף נוצר מצב של אבטלה. לכן המטרה לקנות דירה הפכה בארץ למשימה בלתי אפשרית ולאחת המטרות של המדינה להילחם בתופעה החמורה. על כן שווקו אלפי דירות מוזלות לציבור בהנחה משמעותית מן המחירים הממוצעים בשוק ועם אפשרות גמישה יותר להיות זכאים לקבל דירה ומשכנתא.

מחירים למשתכן מי זכאים לרכוש דירה במסגרת התכנית

התכנית מיועדת במיוחד להקל על הציבור שמתקשה ברכישת דירה וזקוק לסוג ההנחה הזה, אזרחי המדינה שהם זוגות נשואים או חד הוריים לפחות עם ילד אחד שטרם מלאו לו עשרים ואחת שנים, וכן זכאים להגיש מועמדות לתכנית רווקים ורווקות מעל לגיל שלושים וחמש. התנאים הנוספים הם: למועמדים הנרשמים לתכנית אין שום דירה בבעלותם בהווה או בעבר למשך שש שנים לפחות, או אף זכויות כלשהן על בעלות לדירה, יכולים להגיש מועמדות רק אזרחים שמעולם לא קיבלו סיוע ממשלתי בתחום הדיור, וכמו כן אין כל התייחסות לגבי רמת ההכנסה או האם שרתת בצבא, כמה ילדים יש לך וכיוצא באלו. כמובן שישנה חובה להגיע עם הון עצמי ולא ניתן תמיד להחליט מה יהיה מקום המגורים כיוון שהפרויקטים מוצעים במקומות שונים בארץ לרוב באזורי פיתוח, אך ניתן למכור את הדירה לאחר חמש שנים בלבד וכן ניתן להשכיר אותה. בסופו של דבר כדאי לנסות ולהגיש מועמדות כי אחרי הכל מדובר בחיסכון של מאות אלפי שקלים ברכישת הדירה וזהו הבדל עצום כאשר לוקחים משכנתא וצריכים להחזיר תשלום חודשי סביר, זה אכן תורם להשגת המטרה הזו.

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

תמיד כאן בשבילכם

מידע מקצועי

בלוג

לקיחת משכנתא​

סכום כסף גדול אין ספק כי לקיחת משכנתא היא מהצעדים הכלכליים החשובים והמשפיעים ביותר כל אדם ששואף לרכוש דירה. אחרי הכל מדובר לא רק בסכום

להמשך קריאה >>
יועץ משכנתאות​
בלוג

יועץ משכנתאות​

לא קונים דירה ללא יעוץ חשוב תמיד להבין ולקחת דוגמאות ממקרים שונים לגבי השפעת אופן לקיחת משכנתא על החיים, וכיצד יועץ מקצועי מנוסה ישפר את

להמשך קריאה >>