יעוץ משכנתא​

מתחילים את החיים בראש שקט - יעוץ משכנתא לזוג צעיר​  יעוץ משכנתא לקניית הדירה הראשונהכמו כל זוג צעיר, גם אתם רוצים אחרי החתונה להתחיל להתארגן לקראת רכישת הדירה הראשונה. בתנאי השוק הקיימים כיום בישראל, כל זוג צעיר נתקל באינספור מכשולים בדרך לדירה המיוחלת. אבל בין כל המשימות ונקודות הציון, חשוב לתת את הדעת על המשכנתא בתשומת לב יתרה. לקיחת המשכנתא היא אולי הצעד הכלכלי הגדול ביותר בחייו של כל זוג, ויש לו השפעות לאורח שנים רבות על כל תחומי החיים של המשפחה. לכן, בתוך כל התהליך שווה להשקיע זמן ולקחת יעוץ משכנתא מקצועי ואחראי. במהלך הייעוץ תוכלו לקבל חוות דעת רחבה על מצבכם הכלכלי, כולל תחשיב הוצאות והכנסות, על מנת לצפות מה יהיה החזר המשכנתא הנכון לכם ביותר. בשלב הראשון, תצטרכו להשיג את ההון הראשוני למשכנתא. החוק בישראל כיום מחייב את כל הבנקים לתת משכנתא עד לגובה של 75% מערך הנכס. לכן, אתם צרכים להשיג לכל הפחות רבע מסכום הדירה על מנת להיות זכאים למשכנתא. לאחר מכן, בליווי יועץ ההשקעות, תערכו את החישוב של מסלול המשכנתא המתאים לכם ביותר. בהתאם להכנסות בני הבית וליכולת ההחזר החודשי שלכם, תמצאו את המסלול הנכון ביותר אשר לא יקשה עליכם כלכלית בהמשך הדרך. הצעדים הראשונים בעולם הנדל"ן עשויים להיות מבלבלים מאוד, ולכן נוכחות יועץ משכנתא היא בהחלט הקלה מבורכת לזוגות הצעירים. יעוץ משכנתאות הופך כל החלטה לחכמהיעוץ משכנתא הוא אולי שם מאוד מפוצץ שלא תמיד ברור מדוע הוא כל כך חשוב לתהליך רכישת הדירה. אבל בייחוד כאשר אתם זוג צעיר, ומקורות המימון שלכם דלים מאוד, ההחלטה על לקיחת משכנתא היא מאוד חשובה. אם אתם לוקחים משכנתא מבלי להתייעץ, ולא מנהלים משא ומתן על תנאי ההלוואה הבנק, אתם עשויים למצוא את עצמכם בעוד כמה שנים מתמודדים עם חובות רבים בלי יכולת לכסות אותם. במהרה המצב מתדרדר ודירת החלומות שלכם יכולה להפוך לעול הכלכלי הגדול ביותר שיש בידכם. יעוץ משכנתא הווה נקודת התפנית בתרחיש הזוועות הזה. כאשר אתם עובדים עם צוות מקצועי בעל הכירות עם עולם המשכנתאות, אתם יכולים להשיג מהבנקים ריביות נוחות יחסית, תנאי הלווה משופרים ואפילו לבחור את תוכנית ההחזרים המשלמת ביותר למצבכם הכלכלי. ככל ויש לכם יותר אפשרויות, כך אתם מגיעים למשא ומתן עם הבנק בנקודת פתיחה טובה יותר. זהו בדיוק המצב האידיאלי לכל זוג צעיר אשר רואה את העתיד ומוכן להשקיע בהווה על מנת לקצור את הפירות בעתיד. אתם יכולים לחשוב על תרחיש אופטימי יותר, לפיו תוכלו לסיים לשלם את החזר המשכנתא והנכס שלכם, יהיה באמת שלכם. זאת רק בזכות החלטה קטנה שנראתה זניחה להתייעץ עם איש מקצוע על לקיחת משכנתא.

משכנתא מומלצת​

משכנתא מומלצת​

משכנתא מומלצת לקבוע את סכום ההחזר החודשימשכנתא מומלצת שאפשר יהיה לעמוד בה היא משכנתא שתקופת ההחזר שלה היא משימה שתוכלו לעמוד בה, כלומר תוכלו לקבוע את סכום ההחזר החודשי ואת ההוצאה שיש לשלם מדי חודש באופן קבוע, ומדובר בסכום לא מבוטל. ההוצאה החודשית על משכנתא עשויה להתגלות גבוהה עם זאת ניתן למשל גם לדווח עליה ולקבל עבורה החזרי מס. אלו תשלומים הנחשבים כהוצאות כמו הוצאות על אחזקת רכב, ולכן חשוב מאד לקבל ייעוץ למשכנתאות שיוכל לכוון אתכם ולקבל החזרי מס.משכנתאות מומלצת לקבוע מה יהיו הזכויות שלכם לכן כאשר מתכוננים ללקיחת משכנתא יש לעשות זאת עם ליווי מקצועי אמין, כי היא צריכה להיות מותאמת אישית לכל לקוח ולכל משפחה באופן נפרד. יש מסלולים שונים רבים כמו מסלולים לרווקים, לנשואים עם ילדים או למשפחות וכדומה. לא מעט כספים נלקחים בכל חודש ומדובר בסכומים גבוהים מאד ואולי תעלה האפשרות בעתיד גם למחזר את המשכנתא. לכן יועצי מס שמכירים את התקנות והחוקים בנושא יוכלו למשל להנחות אתכם על מה מגיע לכם החזרי מס ואיך יהיה נכון להגיש את הבקשות לרשויות, וכך יהיה קל יותר גם להתאים לכם את המשכנתא וגם לוודא שהלקוח עומד בתנאים המחמירים של בקשות להחזר מס. לכן חשוב יהיה להתייעץ למשל לא רק עם איש מקצוע מתחום המשכנתאות אלא גם מהתחום של החזרי המס על מנת שהלקוח יקבל את המידע הנכון.משכנתאות מומלצות לקחת הלוואה גדולהלקיחת משכנתא היא כאמור צעד כלכלי חשוב לכל אדם ששואף לרכוש דירה. אחרי הכל מדובר לא רק בסכום כסף גדול מאד, אלא יש גם אותיות קטנות רבות ושיטפון של מידע, פרטים או נתונים כלכליים רבים שיש להכיר אותם ושצריך לברר ולבדוק אותם ולהגיע מוכנים מבעוד מועד וחשוב ביותר שגם על חוזה המשכנתא עם גובה ההלוואה וההחלטה ההחזר לאורך השנים, זה יהיה מותאם עבור כל לקוח באופן אישי שאידיאלי עבורו. לכן בכל החלטה של לקיחת משכנתאות כדאי תמיד לקבל ייעוץ מקצועי של יועצי משכנתא המכירים את התחומים, מנוסים בנושא ויכולים לכוון אתכם ובעיקר לתת המלצות או עצות איך לבחור את המסלול שיהיה הנכון ביותר עבורכם​

יעוץ משכנתא

תמהיל משכנתא​

עסקה כלכלית חשובהכל רכישת דירה היא עסקה כלכלית החשובה וכמעט תמיד היא תהייה הרכישה היקרה ביותר שאנשים מבצעים. רק מעטים יכולים לקנות דירה ללא משכנתא, ולכן חשוב להבין מה זאת הלוואת .משכנתא, מהי הריבית, לכמה זמן לוקחים את המשכנתא או מה הם ההחזרים על המשכנתא, כל אלו יפשרו להגדיר ולהבין מה תהיה המשכנתא המתאימה לכם, אם זה מבחינת גודל החזר חודשי, ואם זה מבחינת אורך תקופת ההחזר. תמהיל משכנתאות קיימים מסלולים שונים רבים אינם יודעים שיש למעשה מסלולים שונים של משכנתאות והם נבדלים ביניהם בנתונים ובפרמטרים משתנים רבים למשל נושאים כמו - הקרן, הריבית, מה יהיה משך פריסת המשכנתא, מה יהיה ההחזר החודשי וכך הלאה. אם נוסיף לכך את העובדה שכל משכנתא ממוצעת נמשכת על פני שני עשורים בממוצע ולעשרות שנים, נבין כי מדובר בעסקה כלכלית מסועפת ומורכבת, שתשפיע על המצב הכלכלי שלכם לאורך שנים ויותר מכל הוצאה אחרת. תמהיל משכנתא נתון בעל חשיבות רבה אז כמו שננסה להחליט איזו תמהיל משכנתא לבחור, והאם המשכנתא שבחרנו באמת טובה, רבים שמים את מרבית תשומת לב לנושאים בסיסיים שקל לזכור, כמו מה יהיה משך פריסת התשלומים או מה יהיה אחוז הריבית, אך למעשה לתמהיל כנתון בעל חשיבות רבה יש גם השפעה כי התמהיל זה למעשה בחירת מסלולי משכנתא בתמהיל יהיה צעד מתבקש שיקטין את הסיכונים ויוכל גם להקל על אופן ועלות החזרת התשלומים. תמהיל משכנתא הוא למעשה שילוב של כמה מסלולי משכנתאות כדי שירכיבו יחד הלוואה אחת, וכל מסלול עומד בפני עצמו. כלומר שילוב בין שלושה עד ארבעה מסלולים יכול להוכיח את עצמו כהחלטה מוצלחת. ההלוואה אמנם הופכת למורכבת יותר לחישוב, אך זה מקטין את הסיכונים או את אי הוודאות וזה הופך את המשכנתא ואת החזרי המשכנתא ליציבים יותר ולפחות קיצוניים. כלומר התמהיל יכול להתאים לכל אדם בצורה שונה כי לכל אחד יש צרכים, מאפיינים או מצב כלכלי שונה משלו, ולכן את המשכנתא יש להתאים ליכולות הכלכליות, עם כל הנתונים או הנושאים הכלכליים אחרים כל זאת במטרה ליצור מסלול שיהיה נכון, יציב ומשתלם לא רק כעת בהווה אלא גם לעתיד.

משכנתא חדשה

משכנתא הפוכה​

להפוך את הנכס למזומניםמה זו משכנתא הפוכה, בבסיס זהו רעיון די פשוט, אם בלקיחת משכנתא מקבלים הלוואה עבור הנכס, זה נעשה גם כאן, כאשר כאן זה הפוך- משעבדים נכס ומקבלים הלוואה. וכאן בניגוד למשכנתא רגילה מדובר בהלוואה שמקבלים לכל מטרה, אך זוהי הלוואה שאינה מוגבלת בזמן ולא צריך להחזיר אותה כל חודש בתשלום חודשי. לא צריך לעשות ביטוח חיים, כפי שעושים במשכנתא רגילה, ואין גם בדיקה של אופן ההכנסה שלכם בכל חודש, כי כאמור אין החזרים שוטפים ולכן ההכנסה שלכם לא מעניינת. זה אמנם נשמע אידיאלי ומפתה, לקבל הלוואה בלי החזרים, אבל יש לזה גם חסרונות רבים. משכנתא הפוכה  היתרונות והחסרונות אחד החסרונות הבולטים הקיימים במצב של משכנתא הפוכה, הוא שבעוד במשכנתא רגילה מתחילים לקבל בעלות על הנכס וערך המשכנתא יורד, במשכנתא הפוכה ערך המשכנתא רק הולך וגדל, ומשלמים ריבית על ריבית. היתרון הגדול של המשכנתא הזו הוא אמנם ביכולת להפוך את הנכס הגדול שיש לכם למזומנים, אך לעומת זאת החיסרון הגדול הוא שכמו כל הלוואה יש גם על המשכנתא הזו ריבית, והיא אפילו גבוהה יותר מהריבית על משכנתא רגילה. החיסרון הנוסף – הוא שהריבית במשכנתא הפוכה היא גם בהגדרה גבוהה הרבה יותר יותר מאשר ולעומת הריביות במשכנתאות רגילות. לכן כמלווים אתם לוקחים במשכנתאות כאלו סיכונים כלכליים הרבה יותר גדולים מאשר במשכנתא רגילה שהיא יציבה יותר ולא מאפשרת סיכונים, זה קורה כי במשכנתא הפוכה אין ממש תאריך פירעון מוגדר, וכאמור אין החזרים חודשיים שוטפים, ולעומת זאת יש יותר חשיפה למחירי הדירות, כל זאת מבלי לבדוק את יכולת ההחזר או את יכולת ההכנסה של הלווים שלוקחים את המשכנתא הזו. משכנתאות הפוכות למי שזקוק למימון מיידי משכנתא הפוכה שמטרתה בעצם היא לחיות על חשבון הנכס, זה הפך דווקא לדרך מאוד מקובלת, למשל עבור אנשים שזקוקים לכסף ולמימון מיידי וזה הרבה פעמים עדיף מאשר למכור את הבית, זה עדיף גם על לקיחה של הלוואות אחרות, גם בגלל הריבית וגם בגלל אופן ההחזרים החודשיים, ויתרון נוסף שחשוב להדגיש הוא שבעלי ההלוואה הם עדיין בעלי הבית והם ממשיכים לחיות בבית כך שזהו גם יתרון חשוב.

ייעוץ משכנתאות

מיחזור משכנתא​

להתאים את המשכנתא לתנאים כאשר מחליטים לקנות דירה ועושים זאת בעזרת מימון מהבנק ובעזרת משכנתא, לרוב מדובר על זוגות צעירים שלוקחים משכנתא והתחייבות ליותר מעשרים שנה לאחר תכנון קפדני, אך החיים משתנים ודינאמיים ולכן באופן טבעי תנאי ההחזר מלפני עשר או חמש שנים אולי כבר לא יתאימו להיום. ולכן לכאן נכנסת האפשרות למחזר את המשכנתא ואכן פעמים רבות מיחזור משכנתא זו בחירה נכונה לכן חשוב שתבדקו זאת גם אתם. מיחזור משכנתאות הסיבות למיחזור המשכנתא כתופעה נפוצה קיימות סיבות עיקריות בגללן ממחזרים משכנתא, האחת הרצון להקטין משמעותית את התשלום החודשי על המשכנתא שקיימת כיום, והסיבה השנייה היא הרצון לצמצם את מספר השנים שיש לשלם כדי למעשה לסיים את המשכנתא.הדבר  כדאי בדרך כלל כאשר הריבית במשק יורדת בצורה משמעותית ורווחית, וכך בהשוואה לריבית שהייתה ביום החתימה על הלוואת המשכנתא, היא אטרקטיבית ומשתלמת יותר. לכן כדאי לבדוק קודם את הנתונים בשטח, כי אומנם זה מאוד נפוץ אך חשוב גם לבדוק אם הצעד הזה הוא אכן גם משתלם. זה יהיה תלוי בנסיבות רבות, כמו במסלול המשכנתא שנחתמה לפני שנים ולכן כל מקרה צריך להיבדק לגופו. מיחזור משכנתא למטרות שונות המטרה של מיחזור משכנתא היא משתנה וכוללת נסיבות שונות, והרעיון הבסיסי למיחזור הוא כמובן הרצון למצוא עסקה טובה יותר לעומת זו שחתמתם עליה לפני שנים רבות ואולי היא כבר לא רלוונטית וגם התנאים הכלכליים שלכם השתנו. לא רק היכולות הכלכליות משתנות, אלא גם נולדים ילדים וקורים דברים שונים בעבודה המשפיעים על רמת תלושי השכר. נתונים אלה משפיעים רבות על היכולת החודשית השונה להחזיר את הכספים למשכנתא, ולכן יהיה חשוב לבדוק מדי כמה שנים היכן אנו נמצאים כלכלית מול ההלוואה הגדולה המלווה אותנו בכל חודש. ניתן להגדיר זאת למעשה כסגירה של המשכנתא הישנה ולקיחת משכנתא חדשה בתנאים חדשים ואחרים, אך עם זאת המטרה היא כמובן לשפר את התנאים ולהתאים אותם ליכולות הכלכליות החדשות והמשתנות. למשל התשלום שיש לשלם נדמה שהעסקה נפלאה ומעתה יש לשלם ריבית הרבה יותר נמוכה על הלוואת המשכנתא שתיקחו, אולם עדיין יש לזכור שיהיו לא מעט תשלומים ולכן גם כאן חשוב היעוץ מקדים.

...
...
גומל יעוץ משכנתאות

גומל יעוץ משכנתאות​