מיחזור משכנתא​

להתאים את המשכנתא לתנאים

 כאשר מחליטים לקנות דירה ועושים זאת בעזרת מימון מהבנק ובעזרת משכנתא, לרוב מדובר על זוגות צעירים שלוקחים משכנתא והתחייבות ליותר מעשרים שנה לאחר תכנון קפדני, אך החיים משתנים ודינאמיים ולכן באופן טבעי תנאי ההחזר מלפני עשר או חמש שנים אולי כבר לא יתאימו להיום. ולכן לכאן נכנסת האפשרות למחזר את המשכנתא ואכן פעמים רבות מיחזור משכנתא זו בחירה נכונה לכן חשוב שתבדקו זאת גם אתם.

 

מיחזור משכנתאות הסיבות למיחזור המשכנתא

 

כתופעה נפוצה קיימות סיבות עיקריות בגללן ממחזרים משכנתא, האחת הרצון להקטין משמעותית את התשלום החודשי על המשכנתא שקיימת כיום, והסיבה השנייה היא הרצון לצמצם את מספר השנים שיש לשלם כדי למעשה לסיים את המשכנתא.הדבר  כדאי בדרך כלל כאשר הריבית במשק יורדת בצורה משמעותית ורווחית, וכך בהשוואה לריבית שהייתה ביום החתימה על הלוואת המשכנתא, היא אטרקטיבית ומשתלמת יותר. לכן כדאי לבדוק קודם את הנתונים בשטח, כי אומנם זה מאוד נפוץ אך חשוב גם לבדוק אם הצעד הזה הוא אכן גם משתלם. זה יהיה תלוי בנסיבות רבות, כמו במסלול המשכנתא שנחתמה לפני שנים ולכן כל מקרה צריך להיבדק לגופו.

 

מיחזור משכנתא למטרות שונות

 

המטרה של מיחזור משכנתא היא משתנה וכוללת נסיבות שונות, והרעיון הבסיסי למיחזור הוא כמובן הרצון למצוא עסקה טובה יותר לעומת זו שחתמתם עליה לפני שנים רבות ואולי היא כבר לא רלוונטית וגם התנאים הכלכליים שלכם השתנו. לא רק היכולות הכלכליות משתנות, אלא גם נולדים ילדים וקורים דברים שונים בעבודה המשפיעים על רמת תלושי השכר. נתונים אלה משפיעים רבות על היכולת החודשית השונה להחזיר את הכספים למשכנתא, ולכן יהיה חשוב לבדוק מדי כמה שנים היכן אנו נמצאים כלכלית מול ההלוואה הגדולה המלווה אותנו בכל חודש. ניתן להגדיר זאת למעשה כסגירה של המשכנתא הישנה ולקיחת משכנתא חדשה בתנאים חדשים ואחרים, אך עם זאת המטרה היא כמובן לשפר את התנאים ולהתאים אותם ליכולות הכלכליות החדשות והמשתנות. למשל התשלום שיש לשלם נדמה שהעסקה נפלאה ומעתה יש לשלם ריבית הרבה יותר נמוכה על הלוואת המשכנתא שתיקחו, אולם עדיין יש לזכור שיהיו לא מעט תשלומים ולכן גם כאן חשוב היעוץ מקדים.

ייעוץ משכנתאות
גומל יעוץ משכנתאות

גומל יעוץ משכנתאות​