גרירת משכנתא

 

לקבל משכנתא חדשה

 

לאחר שכבר סיכמנו איזו משכנתא תהייה לנו עם סכום חודשי קבוע וריבית קבועה, עדיין אפשר יהיה לקבל משכנתא חדשה כלומר לשנות אותה כי עם הזמן נוצרים שינויים בחיים למשל אנו רוצים למכור את הדירה ולקנות במקומה חדשה, אז מטבע הדברים יהיו גם שינויים במשכנתא, ובמיוחד לאור עליית הריביות של המשכנתא בתקופה האחרונה זה גרם לכך, שמי שלקח משכנתא לפני כמה שנים יכול להיות כיום עם גרירת משכנתא טובה וזולה יותר.

 

גרירת משכנתא משכנתא בתנאים טובים

 

אם קיבלתם למשל משכנתא בתנאים טובים ואתם מעוניינים בגרירת משכנתא לשמור על תנאים אלו למרות הכוונה למכור את הדירה ולקנות דירה חדשה, אפשר יהיה לגרור למעשה את המשכנתא אל הנכס החדש. אם בעבר הריביות היו גבוהות וזה לא היה משתלם להמשיך עם המשכנתא הקודמת, היום מסלולי המשכנתאות טובים ונוחים הרבה יותר ועל כן חבל יהיה לוותר עליהם גם אם מוכרים את הדירה וקונים חדשה במיוחד אם לא נשאר הון עצמי וחייבים להמשיך ולקחת משכנתא. לכן במצב כזה כדאי יהיה לגרור את המשכנתא ואז ניתן יהיה להמשיך עם המשכנתא הישנה עם תנאים טובים.

 

גרירת משכנתאות סוגים שונים של גרירה

 

למעשה קיימות שתי אפשרויות במסלול, האחד לאחר שכבר רכשתם דירה חדשה ואז פשוט גוררים את המשכנתא באמצעות הבנק לכתובת אחרת, והמסלול השני הוא מסלול המתייחס למצב בו עדיין לא רכשתם בית חדש אך כבר מכרתם את הדירה הישנה. כלומר במצב זה אין לבנק לאן להעביר את המשכנתא כי אין עדיין דירה חדשה ואתם לא מעוניינים לאבד את תנאי המשכנתא, לכן במצב כזה גוררים את המשכנתא לערבות בנקאית ואז במקום שהקונה יעביר לכם את הכסף על רכישת הדירה, הוא יעביר את הכספים ישירות לבנק שלכם, וכך אתם ממשיכים לשלם את המשכנתא בכל חודש במסלול הרגיל עם תוספת של כעשרה אחוזים לביטחון. ברגע שתרכשו בית חדש הבנק ירשום משכנתא על הבית החדש. לכן אם יש לכם משכנתא בתנאים טובים שחבל יהיה לאבד אותה, האפשרות הכדאית ביותר לעשות זה לגרור את המשכנתא לדירה החדשה ולהוסיף עליה את המשכנתא החדשה, ובוודאי אם זה נשמע לא ברור ומסובך חשוב לעשות זאת עם יועצים לנושא.

גרירת משכנתא
גומל יעוץ משכנתאות

גומל יעוץ משכנתאות​